Kandelabrar
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KANDELABRAR, 2 dlr, 1 par, empire, 1800-talets första hälft, förgylld brons, höjd ca 36,5 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Mindre bristning på ena kandelaberns fattning till ljusarmarna, bruks och åldersrelaterat slitage
557993
2018-07-18