Spegel med konolbord

Spegel med konolbord
Spegel med konolbord
Spegel med konolbord
Spegel med konolbord
Spegel med konolbord
Spegel med konolbord
Spegel med konolbord
Spegel med konolbord
Spegel med konolbord
Spegel med konolbord

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, KONSOLBORD, 1900-talets första hälft, spegeln gustaviansk stil bordet i rokokostil, spegeln bronserad krönet med medaljong, fleuroner samt rosett, understycke med lagerblad, fasettslipat glas, konsolbordet i bronserat trä med marmorskiva, spegelns höjd ca 100 cm, konsolbordets höjd ca 78 cm

Enstaka skador förekommer på spegeln

557997

2018-07-10