Urna neoklassicistisk

Urna neoklassicistisk
Urna neoklassicistisk
Urna neoklassicistisk
Urna neoklassicistisk
Urna neoklassicistisk
Urna neoklassicistisk
Urna neoklassicistisk
Urna neoklassicistisk
Urna neoklassicistisk
Urna neoklassicistisk

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

URNA, 1800-talets andra hälft, neoklassicistisk med antikt grekiskt inspirerat motiv, glaserat stengods, höjd ca 45 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

En lagad hänkel, slitage

557998

2018-07-18