Prydnadskannor
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PRYDNADSKANNOR, 2 dlr, 1 par, 1800-talets slut, blandstil, brons delvis förgylld och svart patinerad, höjd ca 57,5 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
En mindre bristning på ena kannan, smärre slitage
558001
2018-07-18