Prydnadskannor

Prydnadskannor
Prydnadskannor
Prydnadskannor
Prydnadskannor
Prydnadskannor
Prydnadskannor
Prydnadskannor
Prydnadskannor
Prydnadskannor
Prydnadskannor
Prydnadskannor
Prydnadskannor

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

PRYDNADSKANNOR, 2 dlr, 1 par, 1800-talets slut, blandstil, brons delvis förgylld och svart patinerad, höjd ca 57,5 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

En mindre bristning på ena kannan, smärre slitage

558001

2018-07-18