Bordslampor

Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor
Bordslampor

Såld för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

BORDSLAMPOR, 2 dlr, 1 par, 1800-talets slut, bl a dekor med stiliserade sjöodjur, delvis förgylld brons, skärmar i papper, höjd (utan skärm) ca 73 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

558022

2018-07-18