Silvervas

Silvervas
Silvervas
Silvervas
Silvervas
Silvervas
Silvervas
Silvervas
Silvervas
Silvervas
Silvervas

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VAS, silver, C.G. Hallbergs Guldsmeds AB, Stockholm, 1917, infällt mynt från 1780 med präglad profil av Gustav III, ciselerad dekor av akantus samt gåvoinskription på vasens fot, monogram på undersidan, höjd ca 20 cm, vikt 436 g

Smärre slitage, enstaka små repor på fot

558060

2018-07-11