Silvervas
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, silver, C.G. Hallbergs Guldsmeds AB, Stockholm, 1917, infällt mynt från 1780 med präglad profil av Gustav III, ciselerad dekor av akantus samt gåvoinskription på vasens fot, monogram på undersidan, höjd ca 20 cm, vikt 436 g
Smärre slitage, enstaka små repor på fot
558060
2018-07-11