Hilding Linnqvist blyertsteckning
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
3 000 SEK
HILDING LINNQVIST (1891-1984): Nakenstudie´ i Chinon´, monogramsignerad HL, blyerts på papper, bildmått ca 44,5x31 cm
Proveniens: Inköpt på Svensk-Franska konstgalleriet(auktnr 1488) 1960-tal
Ej examinerad ur ram
558061
2018-07-10