Hilding Linnqvist blyertsteckning

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

HILDING LINNQVIST (1891-1984): Nakenstudie´ i Chinon´, monogramsignerad HL, blyerts på papper, bildmått ca 44,5x31 cm
Proveniens: Inköpt på Svensk-Franska konstgalleriet(auktnr 1488) 1960-tal

Ej examinerad ur ram

558061

2018-07-10