Rörstrand vaser

Rörstrand vaser
Rörstrand vaser
Rörstrand vaser
Rörstrand vaser
Rörstrand vaser
Rörstrand vaser
Rörstrand vaser
Rörstrand vaser
Rörstrand vaser
Rörstrand vaser

Såld för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, vaser, 1 par, ca 1920-1938, cylinderformade med handmålad blomdekor, mynning samt botten i guld, flintgods, stämplade undertill, höjd ca 46 cm

Åldersrelaterad slitage, krackelyr

558077

2018-07-11