Rörstrand vaser
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, vaser, 1 par, ca 1920-1938, cylinderformade med handmålad blomdekor, mynning samt botten i guld, flintgods, stämplade undertill, höjd ca 46 cm
Åldersrelaterad slitage, krackelyr
558077
2018-07-11