Armring 18 k guld pärlor diamanter

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ARMRING, 18 k guld, med dekor av odlade saltvattenspärlor ca 6,5 mm, överton i rosa, mycket god orient, 2 gammalslipade diamanter, totalt ca 0,20 ct, stämplad Heribert Engelbert, Stigbert, Stockholm 1959, innermått ca 57x62 mm, vikt ca 6,1 g

Diamanter med rondistnagg

558079

2018-07-13