Ampel

Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

AMPEL, 1800-talets slut, empirestil, 9 ljusarmar, med kottar upp och nertill, brons förgylld och mörkpatinerad, höjd ca 80, diameter 70 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

558119

2018-07-18