Ampel
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AMPEL, 1800-talets slut, empirestil, 9 ljusarmar, med kottar upp och nertill, brons förgylld och mörkpatinerad, höjd ca 80, diameter 70 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Bruks och åldersrelaterat slitage
558119
2018-07-18