Väggur

Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄGGUR, tidigt 1900-tal, nyrenässans, emaljerad urtavla med romerska siffror, fanerad i mahogny och rot, höjd ca 165 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Emaljskador på urtavlan, åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

558122

2018-07-18