Skrivbordsställ silver och glas

Såld för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKRIVBORDSSTÄLL, bläckställ med tillhörande fat, båda stämplade C.G. Hallbergs Guldsmeds AB, Stockholm, 1907, gåvoinskription på fatet, samt monogram "E.P" på bläckställets lock, totalhöjd ca 15, fatets bredd ca 18,5, fatets vikt 332 g

Slitage, nagg på bläckställ, locket är något lös, fatet har enstaka små repor

558140

2018-07-11