Bulle Pantent bordspendyl 1900-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSUR, Bulle Patent, 1920-tal, patenterad 1920 av Maurice Favre-Bulle, Frankrike, batteridrivet verk av mässing, urtavla med arabiska siffror, svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor av blommor, höjd inkl. kupa 37 cm
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, kupa med nagg i underkant, bruksslitage
558153
2018-07-11