Bulle Pantent bordspendyl 1900-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSUR, Bulle Patent, 1920-tal, patenterad 1920 av Maurice Favre-Bulle, Frankrike, batteridrivet verk av mässing, urtavla med arabiska siffror, svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor av blommor, höjd inkl. kupa 37 cm

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, kupa med nagg i underkant, bruksslitage

558153

2018-07-11