Bordssurtout Tyskland art deco

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSSURTOUT, 1900-talets första hälft, Art Deco, Tyskland, med slipade flaskor av glas, ställning i förnicklat järn, märkt D.R.G.M 168876 (Deutsches Reichs Gebrauchs Muster), totalhöjd ca 34,5, bredd ca 21 cm

Slitage, flaskor med nagg, knoppar med nagg, tillhörande nyckel hämtas vänligen ut vid utlämningsdisken, SAV garanterar ej funktionen.

558154

2018-07-11