Skärgårdskonst - Modellbark

Skärgårdskonst - Modellbark
Skärgårdskonst - Modellbark
Skärgårdskonst - Modellbark
Skärgårdskonst - Modellbark
Skärgårdskonst - Modellbark
Skärgårdskonst - Modellbark
Skärgårdskonst - Modellbark
Skärgårdskonst - Modellbark
Skärgårdskonst - Modellbark
Skärgårdskonst - Modellbark

Såld för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKEPPSMODELL, 1920-/30-tal, fyrmastad bark, bemålat trä, träsegel, på skulpterat hav, i vitrin, vitrinens höjd ca 45 cm, ca 64x17 cm

Slitage och smärre skador på vitrinen, modellen i gott skick

558166

2018-07-11