Vas Kina 1800-tal

Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal
Vas Kina 1800-tal

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av dubbla lyckotecken samt växtslingor i underglasyrblått, höjd ca 39 cm

Åldersslitage, smärre bränningsdefekter/glasyrmistor

558172

2018-07-13