Karlskrona Porslinsfabrik kräfttallrikar

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARLSKRONA PORSLINSFABRIK, kräfttallrikar samt skålar. 9 dlr. 6 stycken kräfttallrikar märkta Karlskrona Porslinsfabrik samt omärkt glastallrik och tre omärkta skålar av glas med kräftmotiv, diameter på KP tallrikar 24,5, glastallriken ca 23, skålen med vass ca 13, skålarna med röd botten ca 12,5 cm

Slitage, nagg på skålen med vass

558175

2018-07-11