Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Såld för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft/mitt, rokokostil, 6 ljusarmar, mässingsstomme, olikformade prismor, bl.a. lövformade, höjd ca 60, diameter ca 54 cm

Prismor med nagg

558178

2018-07-11