Biskvi figurin
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
FIGURIN, biskvi figurin, möjligen Tyskland, tidigt 1900-tal, i form av barn, längd på barnet ca 10, höjd ca 6 cm, askens mått höjd 6, 8x13,5 cm
Fabrikatfel, mindre slitage på barnets färg, smuts, enstaka fläckar, slitage på asken, något svår att stänga, asken mest troligt inte original
558195
2018-07-11