Amorin med kandelabrar

Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar
Amorin med kandelabrar

Såld för:

Osåld

Utropspris

30 000 SEK

AMORIN med kandelabrar, 1800-talets slut, monterad på sockel i carraramarmor (massiv) med kannelyrer och rosor, mörkpatinerad och förgylld brons, total höjd ca 150 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage, ytliga sprickor

558200

2018-07-18