Amorin med kandelabrar
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000 SEK
AMORIN med kandelabrar, 1800-talets slut, monterad på sockel i carraramarmor (massiv) med kannelyrer och rosor, mörkpatinerad och förgylld brons, total höjd ca 150 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Bruks och åldersrelaterat slitage, ytliga sprickor
558200
2018-07-18