Porslin Kina 1800-tal

Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAMLING PORSLIN, 9 dlr. Kina, 1800, tidigt 1900-tal, bestående av: Buddhafigur, två tekannor, 3 st. koppar, liten bojan med lock, 2 st. rökelsekar, dekor i emaljfärger samt underglasyrblått, höjd ca 4,5-25 cm

Åldersslitage, glasyrmistor

558202

2018-07-13