Damarmbandsur Art Déco

Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco
Damarmbandsur Art Déco

Såld för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DAMARMBANDSUR, 1920/30-tal, art déco, av okänd märke, rektangulär urtavla med arabiska siffror, mekaniskt urverk, prydd med mörkblåa och vita stenar, diameter ca 6 cm, vikt 20 g

Låset sönder, enstaka stenar saknas, slitage, SAV garanterar ej funktionen.

558210

2018-07-11