Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

10 000 SEK

BESTICK, 79 dlr, silver, modell Hansa, merparten stämplade C.G.Hallberg, Stockholm 1940-tal, bestående av: 6 smörknivar, 12 smörgåsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 teskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, ostkniv, vikt exkl. knivar med stålblad ca 1495 g

558215

2018-07-12