Bordsfotogenlampa
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal, märkt Kosmos Brenner, stomme i bemålad metall och glas, kupa i delvis frostad, delvis klar glasmassa, höjd ca 55 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Nagg i kupan, smuts och beläggningar, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
558240
2018-07-18