Bordsfotogenlampa

Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa
Bordsfotogenlampa

Såld för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal, märkt Kosmos Brenner, stomme i bemålad metall och glas, kupa i delvis frostad, delvis klar glasmassa, höjd ca 55 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Nagg i kupan, smuts och beläggningar, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

558240

2018-07-18