Flakong samt Reseetui för sybehör

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FLAKONG, etui beklädd med ormskinn, parfymflaska i glas, höjd ca 65 mm, RESEETUI FÖR SYBEHÖR, 1800-tal, fanérad med sköldpadd, lister i ben samt pärlemor, tillverkad av Thomas Lund, London, höjd 11 cm, 5x6 cm, etui för fingerborg medföljer

Slitage, fanér- samt listbortfall

558260

2018-07-11