Hängskåp
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HÄNGSKÅP, boullearbete, 1800-talets slut, barockstil, med två lådor, stomme i mahogny delvis eboniserad, inläggningar med sköldpadd och mässing, dekorativa beslag i brons, nyckel finns, höjd ca 84 samt 81x27 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Hyllplanet fattas, bruks och åldersrelaterat slitage
558282
2018-07-18