Hängskåp

Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp
Hängskåp

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HÄNGSKÅP, boullearbete, 1800-talets slut, barockstil, med två lådor, stomme i mahogny delvis eboniserad, inläggningar med sköldpadd och mässing, dekorativa beslag i brons, nyckel finns, höjd ca 84 samt 81x27 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Hyllplanet fattas, bruks och åldersrelaterat slitage

558282

2018-07-18