Bordsur med kandelabrar

Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar
Bordsur med kandelabrar

Såld för:

Osåld

Utropspris

8 000 SEK

BORDSUR med KANDELABRAR, Louis seize-stil, 1800-talets slut, urtavlan märkt importe par Joseph Leja, Stockholm, förgylld brons samt vit marmor, bordsurets höjd ca 33 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Smärre slitage

558291

2018-07-18