Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal, ändrat från flintlås, pipa med oktagonalt kammarstycke, halvstock i björk med mässigsbeslag, längd 131 cm

Slitage, mindre skador, kompletteringar, senare laddstock

558312

2018-07-12