Kerttu Nurminen glasföremål

Kerttu Nurminen glasföremål
Kerttu Nurminen glasföremål
Kerttu Nurminen glasföremål
Kerttu Nurminen glasföremål
Kerttu Nurminen glasföremål
Kerttu Nurminen glasföremål
Kerttu Nurminen glasföremål
Kerttu Nurminen glasföremål
Kerttu Nurminen glasföremål
Kerttu Nurminen glasföremål

Såld för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KERTTU NURMINEN, skål och vas, glas, Nuutajärvi Notsjö 1970-tal, geometrisk dekor i korallrött och blågrått, signerade Kerttu Nurminen Nuutajärvi Notsjö, båda även etikettmärkta, höjd ca 9,5 och 17 cm, skålens diameter 30 cm

Skålen utvändigt med smärre glasmista

558342

2018-07-11