Kerttu Nurminen glasföremål
Klubbat för:
1 600 SEK
3 000 SEK
KERTTU NURMINEN, skål och vas, glas, Nuutajärvi Notsjö 1970-tal, geometrisk dekor i korallrött och blågrått, signerade Kerttu Nurminen Nuutajärvi Notsjö, båda även etikettmärkta, höjd ca 9,5 och 17 cm, skålens diameter 30 cm
Skålen utvändigt med smärre glasmista
558342
2018-07-11