Cark Kylberg oljemålning

Cark Kylberg oljemålning
Cark Kylberg oljemålning
Cark Kylberg oljemålning
Cark Kylberg oljemålning
Cark Kylberg oljemålning
Cark Kylberg oljemålning

Såld för:

31 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

CARL KYLBERG (1878-1952), Solnedgång, signerad CK, olja på duk uppklistrad på pannå ca 47,5x41 cm

Slagen pannå, högra hörnet nedtill ojämnt, duken ojämnt beskuren nedtill

558343

2018-07-12