Ljuskrona
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSKRONA, sannolikt Murano, Italien, glas och krom, armar i grön och klar glasmassa med totalt sex ljushållare och lösa manschetter av klart glas, stomme i krom med två klot i grönt och klart glas, höjd ca 77, diameter ca 80 cm
Smärre slitage, ljusmanschetter med nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
558347
2018-07-12