Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA, sannolikt Murano, Italien, glas och krom, armar i grön och klar glasmassa med totalt sex ljushållare och lösa manschetter av klart glas, stomme i krom med två klot i grönt och klart glas, höjd ca 77, diameter ca 80 cm

Smärre slitage, ljusmanschetter med nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

558347

2018-07-12