Skrivbord engelsk stil
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVBORD, STOL, 1900-talets andra hälft, engelsk stil, bordet fanerat i mahogny och idegran, skrivskiva i skinn, 9 lådor med beslag i metall, stolen med stomme i mahogny, sammetsklädd sits, sitthöjd ca 46 cm, skrivbordets höjd ca 76 cm, ca 122x64 cm
Ett flertal mindre fanérskador, fläckar och märken förekommer, allmänt bruksslitage
558424
2018-07-12