Skrivbord engelsk stil

Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil
Skrivbord engelsk stil

Såld för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKRIVBORD, STOL, 1900-talets andra hälft, engelsk stil, bordet fanerat i mahogny och idegran, skrivskiva i skinn, 9 lådor med beslag i metall, stolen med stomme i mahogny, sammetsklädd sits, sitthöjd ca 46 cm, skrivbordets höjd ca 76 cm, ca 122x64 cm

Ett flertal mindre fanérskador, fläckar och märken förekommer, allmänt bruksslitage

558424

2018-07-12