Yngve Ekström

Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, Swedese, formgiven 1956, stomme i ek och armstöd i teak, klädsel i fårskinn, brännmärkta Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 40 cm

Stomme med slitage, Klädsel med omfattande skador, torkad stoppning

558425

2018-07-11