Minnesringar guld 1800-tal
Klubbat för:
5 400 SEK
1 500 SEK
RINGAR, 5 st, 18 k guld, 1800-tal, varav 2 med svart emaljdekor av kors, en med gömma undertill, en med hår och orientpärlor, stämplad Nils Hedenskog, Stockholm 1821, ringstorlekar ca 15,5-18 mm, total vikt ca 8,5 g
Emaljslitage, bucklor
558455
2018-07-19