Ralong
Klubbat för:
2 000 SEK
Schätzwert
2 500 SEK
Beschreibung
SALONGSGRUPP, 4 dlr, 1920-tal, rokokostil/blandstil, bestående av 1 par stolar, pall, samt. bord, samtliga med stommar i blålackerat trä, stolarna med ryggstöd i rotting, pallen och stolarna med sittdynor i brokadtextil, bordet med glasskiva med underillgande textilduk, stolarna och pallens sitthöjd ca 43 cm, bordets höjd ca 66 cm, bordskivans diameter ca 78 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, färgen ställvis nednött, bordet med repor och märken
558456
2018-07-12