Ralong

Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong
Ralong

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SALONGSGRUPP, 4 dlr, 1920-tal, rokokostil/blandstil, bestående av 1 par stolar, pall, samt. bord, samtliga med stommar i blålackerat trä, stolarna med ryggstöd i rotting, pallen och stolarna med sittdynor i brokadtextil, bordet med glasskiva med underillgande textilduk, stolarna och pallens sitthöjd ca 43 cm, bordets höjd ca 66 cm, bordskivans diameter ca 78 cm

Bruksslitage, färgen ställvis nednött, bordet med repor och märken

558456

2018-07-12