Ringar guld

Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RINGAR, 4 st, tre i 18 k guld resp.14 k guld, varav en med orientpärlor och fasettslipad granat, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1912, övriga med bl a med orientpärlor, ringstorlekar 15-16,5 mm, total vikt ca 7,5 g

Bucklor, pärlor med slitage, en med skada, stenar med slitage

558465

2018-07-19