Väggpendyl Anders Rundelius
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGPENDYL, 1700-tal, gutstaviansk, förgylld, skuren dekor, urtavlan med arabiska siffror samt märkt And Rundelius Stockholm (Anders Rundelius 1746-1809), ca 87x52 cm
Pendel finns, nyckel saknas, skadat glas
558518
2018-07-12