Väggpendyl Anders Rundelius

Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius
Väggpendyl Anders Rundelius

Såld för:

12 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VÄGGPENDYL, 1700-tal, gutstaviansk, förgylld, skuren dekor, urtavlan med arabiska siffror samt märkt And Rundelius Stockholm (Anders Rundelius 1746-1809), ca 87x52 cm

Pendel finns, nyckel saknas, skadat glas

558518

2018-07-12