Hänge/brosch med turkoser

Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser
Hänge/brosch med turkoser

Såld för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÄNGE/BROSCH, silver med 5 doserade, turkoser och barkliknand yta, med en otydlig tillverkarestämpel, möjligtvis för Grann & Laglyle, Kopenhamn, Danmark, höjd ca 6.2 cm, totalvikt ca 21.3 g

Nålen är lite sned, bruksslitage, ställvis anlöpning, 2 av kulorna är missfärgade med krackelering och mindre sprickor

558530

2018-07-15