Ljuskrona troligen Böhmen

Ljuskrona troligen Böhmen
Ljuskrona troligen Böhmen
Ljuskrona troligen Böhmen
Ljuskrona troligen Böhmen
Ljuskrona troligen Böhmen
Ljuskrona troligen Böhmen
Ljuskrona troligen Böhmen
Ljuskrona troligen Böhmen

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

LJUSKRONA, troligen Böhmen, 1840-/50-tal, stomme av förgylld mässing, åtta ljusarmar, skål i blått överfångsglas med slipad dekor av blad och bär, höjd ca 70, diameter 62 cm

Smärre åldersrelaterat slitage, ursprungligen med prismor

558575

2018-07-25