Vägglampetter, ett par, 1900-talets första hälft

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGLYSTRAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, förnicklat stål, dekor av urnor och pinjekottar, olikslipade prismor, höjd ca 30 cm

En ljushållare saknas, smärre slitage

558577

2018-07-25