Ljuskrona 1930-/40-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONA, 1930-/40-tal, stomme av mässing, behängd med slipade, rökfärgade prismor i form av ekblad, sex ljuspunkter, höjd ca 80, diameter ca 54 cm
Ej funktionstestad, gulnade ljushållare, enstaka smärre nagg
558578
2018-07-25