Ring guld 1800-tal

Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal
Ring guld 1800-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 800 SEK

RING, 18 k guld, 3 diamanter med rosenslipning i silvermontering, K. Anderson, Stockholm, årsstämpel saknas, diamantmontering 1800-talets andra hälft, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 2,2 g

558584

2018-07-19