Bergère Louis 1800-tal

Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal
Bergère Louis 1800-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

BERGÈRE, 1800-talets andra hälft, Louis XVI-stil, rikligt skuren dekor i form av bl.a. bandfläta, äggstav samt bandrosett, rygg och armlän av flätad rotting, sitthöjd ca 42 cm

Rotting med hål, senare sits, skador, lagningar

558593

2018-07-12