Bergère Louis 1800-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
BERGÈRE, 1800-talets andra hälft, Louis XVI-stil, rikligt skuren dekor i form av bl.a. bandfläta, äggstav samt bandrosett, rygg och armlän av flätad rotting, sitthöjd ca 42 cm
Rotting med hål, senare sits, skador, lagningar
558593
2018-07-12