Drumtable

Drumtable
Drumtable
Drumtable
Drumtable
Drumtable
Drumtable
Drumtable
Drumtable

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

SALONGSBORD, s.k. drumtable, 1900-talets första hälft, troligen England, stomme fanerad i mahogny, skinnklädd skiva, underrede med hjultrissor i form av lejontassar, sarg med lådor, höjd ca 57 cm, skivans diameter ca 49 cm

Bruksslitage, stötmärken och repor förekommer

558604

2018-07-13