Drumtable
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 000 SEK
SALONGSBORD, s.k. drumtable, 1900-talets första hälft, troligen England, stomme fanerad i mahogny, skinnklädd skiva, underrede med hjultrissor i form av lejontassar, sarg med lådor, höjd ca 57 cm, skivans diameter ca 49 cm
Bruksslitage, stötmärken och repor förekommer
558604
2018-07-13