Matsalsgrupp

Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp

Såld för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSALSGRUPP, 1900-talets mitt, bestående av 6 st stolar av s.k leksandmodell, samt bord, stolarna Karl Andersson och Söner, samtliga med stomme i bemålad furu, stolarna med lösa sitsar klädda i röd ulltextil, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, bordets höjd ca 73 cm, skivans diameter ca 112 cm

Bordet med omfattande slitage, märken och repor, stolarna med bruksslitage

558625

2018-07-13