Bruno Mathsson Evafåtöljer
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Eva", fåtöljer, 1 par, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1978, formgivna 1941, stomme i bok, klädda i ljusbrunt skinn, brännmärkta "Firma Karl Mathsson MADE IN VÄRNAMO SWEDEN 1978" samt. "Bruno Mathsson International", sitthöjd ca 41 cm
Bruksslitage, skinnet med ytkrackelyr och märken
558701
2018-07-13